Práce pod napětím

Od roku 1999 se věnujeme vzdělávání a vývoji v oblasti práce pod napětím. Velmi úzce spolupracujeme s energetickými podniky, podílíme se na tvorbě elektrotechnických norem a metodik, jsme v neustálém kontaktu s předními výrobci vybavení pro práce pod napětím a podílíme se na jejich vývoji a modernizaci.

Pořádáme kurzy, semináře a konference pro pracovníky elektroenergetiky z České republiky i zahraničí. Pro tyto činnosti jsme vybudovaly specializované výcvikové polygony a učebny. Polygony jsou uzpůsobeny pro nácvik vybraných prací pod napětím na zařízení nízkého i vysokého napětí bez ohledu na roční dobu či počasí. Ke všem školením poskytujeme námi vytvořené kvalitní studijní opory (tištěné příručky, výukové prezentace, dynamická videa).

Informace o základních typech kurzů, podmínkách účasti, cenách a dalších službách školy.

Práce prováděné pod napětím (PPN) 

Značka

Typ školení

Počet účastníků

Délka školení

Pro distribuční území EG.D, a.s.

 

 

PPN 101

Základní PPN NN

8 - 12

3 dny

PPN 102

Opakovací PPN NN

8 - 12

2,5 dne

PPN 103

Kurz PPN pro pracovníky pověřené řízením

10 - 15

1 den

PPN 104

Kurz PPN pro alianční partnery (1.12, 1.13, 1.14 a 1.38)

6 - 10

1 den

Pro distribuční území ČEZ Distribuce, a.s.

 

 

PPN 201

Základní PPN NN

8 - 12

2,5 dne

PPN 202

Opakovací PPN NN

8 - 12

2 dny

PPN 203

Kurz PPN pro pracovníky pověřené řízením

10 - 15

1 den

Ostatní kurzy PPN

 

 

PPN 301

Doplňovací kurz PPN (požadavek na doplnění kvalifikace)

Dle domluvy

Stanoveno na základě požadavku

PPN 401

Kurz PPN na míru (určeno pro specializovaná oddělení a podniky)

Dle domluvy

Stanoveno na základě požadavku

PPN 501

Seminář PPN pro pedagogické pracovníky

Dle domluvy

1 den

Základní kurz: pro pracovníky, kteří splňují kvalifikaci vyhlášky 50/1978 Sb. min. §6 a neabsolvovali školení nebo jejich osvědčení pro PPN pozbylo platnosti. Doba platnosti kvalifikace je omezena na 36 měsíců. Na  základě prokázaných teoretických znalostí a praktických dovedností obdrží absolventi „Osvědčení o odborné způsobilosti práce pod napětím“.

Opakovací kurz: pro pracovníky, kteří již dříve absolvovali základní školení a chtějí si udržet způsobilost vykonávat práce pod napětím. Způsobilost je udržována soustavným výkonem práce a opakovacím školení každých 36 měsíců od termínu absolvování základního nebo opakovacího školení. Po opakovacím školení se vždy vydává nové osvědčení.

Doplňovací školení PPN: pro pracovníky, kteří si potřebují doplnit stávající kvalifikaci PPN o další pracovní postupy PPN. Po absolvování školení se vydává nové osvědčení.

Kurz pro pracovníky pověřené řízením: specializovaný seminář zaměřený na aktuální novinky a technologie v oblasti PPN pro vedoucí pracovníky, techniky případně projektanty. Účastníci obdrží „Osvědčení o absolvování kurzu“.

Seminář PPN pro pedagogické pracovníky: určeno pro učitele odborných škol, ale i pro zájemce z řad široké veřejnosti, kteří se chtějí něco přiučit a prohloubit své dosavadní znalosti o energetice a moderních technologiích distribuce elektrické energie.

 

KDY KURZ ZAČÍNÁ

Kurzy PPN probíhají celoročně. Termíny se vyhlašují podle aktuální poptávky v nejbližší možné době. Kvůli ekonomické udržitelnosti se musí naplnit stanovený minimální počet účastníků v kurzu. Přihlášené uchazeče pozveme na dohodnutý termín v řádném předstihu.

 

JAK SE MÁM PŘIHLÁSIT?

Pokud máte o kurz zájem, stačí udělat tyto 3 jednoduché kroky:

  1. Kontaktujte paní Hanu Golisovou golisova@ssee-sokolnice.cz  nebo zavolejte 544 224 634 – klapka 108 a uveďte, o jaký typ kurzu máte zájem a kolik osob chcete vyškolit. Poté na vámi uvedený email či kontakt pošleme závaznou přihlášku spolu s čestným prohlášením o kvalifikaci k vyplnění a detailní informace (délka trvání, co sebou, cena kurzu apod.).
  2. Přihlášku pečlivě vyplnit a podepsat čestné prohlášení o kvalifikaci z vyhlášky č. 50/1978 Sb.
  3. Poslat vyplněnou přihlášku a čestné prohlášení o kvalifikaci z vyhlášky č. 50/1978 Sb. paní Golisové.

 

ŠKOLICÍ STŘEDISKO ZAJIŠŤUJE PRO ÚČASTNÍKY KURZŮ:

  • Ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelového typu s vlastním sociálním zařízením, s televizorem a připojením na internet.
  • Celodenní stravování.
  • Sportovní vyžití (multifunkční hřiště s umělým osvětlením, možnost zapůjčení kopacího míče nebo tenisových raket u lektorů školicího střediska).
     

NEJSTE SI JISTI, POTŘEBUJETE S PRACÍ POD NAPĚTÍM PORADIT?

Kontaktujte pana Marka Jelínka jelinek@ssee-sokolnice.cz nebo zavolejte 544 224 634 – klapka 115 a určitě najdeme správné řešení.

KONTAKTNÍ INFORMACE:
Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice, příspěvková organizace
Učiliště 496
664 52 Sokolnice

tel: 544 224 634
Hana Golisová                 golisova@ssee-sokolnice.cz
Mgr. Marek Jelínek          jelinek@ssee-sokolnice.cz