Kabelové technologie

Od roku 1995 se věnujeme vzdělávání a vývoji v oblasti kabelových technologií. Velmi úzce spolupracujeme s energetickými podniky a jsme v neustálém kontaktu s předními výrobci kabelových souborů pro nízké a vysoké napětí.

Pořádáme kurzy a semináře pro pracovníky elektroenergetiky z České republiky i zahraničí. Pro tyto činnosti jsme vybudovaly specializované školicí středisko, které je uzpůsobeno pro výuku montáže všech typů kabelových souborů na zařízení nízkého i vysokého napětí bez ohledu na roční dobu či počasí. Ke všem školením poskytujeme studijní opory a návody jednotlivých výrobců.

Informace o základních typech kurzů, podmínkách účasti, cenách a dalších službách školy.

Kabelové technologie (KT)

Značka

Typ školení

Počet účastníků

Délka školení

 

Pro distribuční území EG.D, a.s.

 

 

KT 101

Základní kurz kabelových technologií NN a VN (ENSTO + ELTECH CZ)

12 - 15

3 dny

KT 102

Opakovací kurz kabelových technologií NN a VN (ENSTO + ELTECH CZ)

12 - 15

2 dny

KT 103

Základní kurz kabelových technologií NN

12 - 15

1 den

KT 104

Opakovací kurz kabelových technologií NN

12 - 15

1 den

 

Akreditované kurzy TYCO ELECTRONICS (RAYCHEM)

 

 

KT 201

Základní kurz kabelových technologií NN a VN (RAYCHEM)

12 - 15

3 dny

KT 202

Opakovací kurz kabelových technologií NN a VN (RAYCHEM)

12 - 15

2 dny

 

Ostatní kurzy

 

 

KT 301

Kurz kabelových technologií na míru (určeno pro specializovaná oddělení a podniky)

Dle domluvy

Stanoveno na základě požadavku

KT 302

Seminář kabelových technologií pro pedagogické pracovníky

Dle domluvy

1 den

Základní kurz kabelových technologií NN a VN: pro pracovníky, kteří neabsolvovali školení a splňují kvalifikaci vyhlášky 50/1978 Sb.§6. Doba platnosti kvalifikace je omezena na dva roky. Na  základě prokázaných teoretických znalostí a praktických dovedností obdrží absolventi „Osvědčení o absolvování kurzu“.

Opakovací kurz kabelových technologií NN a VN: pro pracovníky, kteří absolvovali základní školení, mají platnou kvalifikaci a splňují kvalifikaci vyhlášky 50/1978 Sb. §6. Doba platnosti kvalifikace je omezena na dva roky. Na základě prokázaných teoretických znalostí a praktických dovedností obdrží absolventi „Osvědčení o absolvování kurzu“.

Základní kurz kabelových technologií NN: pro pracovníky, kteří neabsolvovali školení a splňují kvalifikaci vyhlášky 50/1978 Sb.§5. Doba platnosti kvalifikace je omezena na pět let. Na základě prokázaných teoretických znalostí a praktických dovedností obdrží absolventi „Osvědčení o absolvování kurzu“.

Opakovací kurz kabelových technologií NN : pro pracovníky, kteří absolvovali základní školení, mají platnou kvalifikaci a splňují kvalifikaci vyhlášky 50/1978 Sb. §5. Doba platnosti kvalifikace je omezena na pět let. Na základě prokázaných teoretických znalostí a praktických dovedností obdrží absolventi „Osvědčení o absolvování kurzu“.

Seminář kabelových technologií pro pedagogické pracovníky: určeno pro učitele odborných škol, ale i pro zájemce z řad široké veřejnosti, kteří se chtějí něco přiučit a prohloubit své dosavadní znalosti o energetice a moderních technologiích distribuce elektrické energie.

 

KDY KURZ ZAČÍNÁ

Kurzy probíhají celoročně. Termíny se vyhlašují podle aktuální poptávky v nejbližší možné době. Kvůli ekonomické udržitelnosti se musí naplnit stanovený minimální počet účastníků v kurzu. Přihlášené uchazeče pozveme na dohodnutý termín v řádném předstihu.

 

JAK SE MÁM PŘIHLÁSIT?

Pokud máte o kurz zájem, stačí udělat tyto 3 jednoduché kroky:

  1. Kontaktujte paní Hanu Golisovou golisova@ssee-sokolnice.cz  nebo zavolejte 544 224 634 – klapka 108 a uveďte, o jaký typ kurzu máte zájem a kolik osob chcete vyškolit. Poté na vámi uvedený email či kontakt pošleme závaznou přihlášku spolu s čestným prohlášením o kvalifikaci k vyplnění a detailní informace (délka trvání, co sebou, cena kurzu apod.).
  2. Přihlášku pečlivě vyplnit a podepsat čestné prohlášení o kvalifikaci z vyhlášky č. 50/1978 Sb.
  3. Poslat vyplněnou přihlášku a čestné prohlášení o kvalifikaci z vyhlášky č. 50/1978 Sb. paní Golisové.

 

ŠKOLICÍ STŘEDISKO ZAJIŠŤUJE PRO ÚČASTNÍKY KURZŮ:

  • Ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelového typu s vlastním sociálním zařízením, s televizorem a připojením na internet.
  • Celodenní stravování.
  • Sportovní vyžití (multifunkční hřiště s umělým osvětlením, možnost zapůjčení kopacího míče nebo tenisových raket u lektorů školicího střediska).

NEJSTE SI JISTI, POTŘEBUJETE S KABELEM PORADIT?

Kontaktujte pana Jiřího Ševčíka sevcik@ssee-sokolnice.cz nebo zavolejte 544 224 634 – klapka 131 a určitě Vám poradí.

KONTAKTNÍ INFORMACE:
Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice, příspěvková organizace
Učiliště 496
664 52 Sokolnice

tel: 544 224 634
Hana Golisová                 golisova@ssee-sokolnice.cz
Bc. Jiří Ševčík                 sevcik@ssee-sokolnice.cz